Futsaleri Sloge i Salinesa odigrali su sjajnu utakmicu u 6. kolu Premijer lige BiH.

Kako se i očekivao bio je ovo pravi futsal spektakl pred više od 1000 ljudi, a na kraju je završeno 4:4.

Već nakon 12. minuta igre Salines je imao 0:3. Dva puta Vladimir Džombić i jednom Nermin Kahvedžić su doveli Jarčeve do vodstva od 3:0 i činilo se da Tuzlaci imaju lijek kako da umire domaću publiku.

Ipak, domaći su na krilima svoje publike uspjeli da se vrate u meč, te prvo do poluvremena smanje na 1:3 golom Haruna Latića, a onda u 30. i 31. minutu pogađaju Sabahudin Petak i Senid Hodžić za 3:3. Radost domaćih nije dugo trajala jer je Denis Isaović pogodio za 3:4.

I kada se činilo da pobjeda ide u Tuzlu domaći u posljednjim trenucima meča preko Admira Zukana stižu do 4:4 i boda protiv Tuzlaka.

SLOGA - SALINES 4:4 (1:3)
Sportska dvorana u Gornjem Vakufu- Uskoplju
Gledalaca: 1000
Sudije: Farik Kečo i Almedin Berilo (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Džombić 6, 0:2 Džombić 8, 0:3 Kahvedžić 12, 1:3 Latić 18, 2:3 Petak 30, 3:3 Hodžić 31, 3:4 Isanović 32, 4:4 Zukan 40
Žuti kartoni: Milanović, Zukan (Sloga), Džombić, Avdić, Ivanković (Salines)

Sloga: Delić, Latić, Milanović, Petak, Zukan, Smajić, Begović, Hodžić, Demirović, Silajdžija, Zatagić, Halilović, Abazović

Salines. Milanović, Matijević, Isanović, Kahvedžić, Džombić, Blagojević, Manojlović, Marković, Ivanković, Imširović, Avdić, Selimović, Trifković, Maisaia

Sport1.ba

• Autor
Više...

MRK Sloga Gornji Vakuf - Uskoplje je u 9. kolu rukometnog prvenstva BiH pobijedio RK Slavija 23:20.

Prvo poluvrijeme je bilo veoma izjednačeno, u prilog tome ide i rezultat nakon prvih 30 minuta igre (9:9), a domaći su otpor gostiju slomili u nastavku.

Predovđena Anesom Halebićem Sloga je odigrala odlično drugo poluvrijeme te je na kraju meča stigla do izuzetno važnog trijumfa 23:20.

Spomenuti Halebić je meč završio sa osam golova i bio je najefikasniji pojedinac meča. Izdvaja se učinak i Gorana Biljaka sa pet golova.

Velike zasluge za trijumf pripadaju golmanu Frani Đikiću koji je imao 10 odbrana od kojih su neke bile u momentima kada se meč lomio.

U poraženom timu Ivan Benić je susret završio sa sedam golova. Solidnu partiju sa pet golova pružio je i Danijel Bozić.

Sportsport.ba

• Autor
Više...

U okviru nacionalnog kupa, Sloga iz Gornjeg Vakufa je sinoć na domaćem terenu savladala Leotar rezultatom 31:29.

U ovoj utakmici trener Aleksandar Radosavljević dao je priliku igračima koji u ovoj sezoni nisu imali veliku minutažu. Tako smo vidjeli četiri sjajna gola Harisa Pedića, te tri Mesuda Pokvića i dva Amara Rušpića. Kuriozitet u ovom susretu je da je golman Berzad Demirović postigao tri gola, iskoristivši situacije u kojima su gosti igrali bez golmana.

Pored momaka koji su dobro iskoristili priliku za igru, najefikasniji kod Sloge bio je Nenad Stanojčić sa pet golova, Arman Ljutić je postigao četiri gola, te po tri gola Goran Biljaka, Anes Halebić i Amer Dedić. Jedan pogodak je dao Marjan Šaravanja.

Već u subotu, Sloga igra prvenstvenu utakmicu protiv Slavije. Susret je na rasporedu od 19:00 sati u dvorani u Gornjem Vakufu.

Više...

Rukometašice Sloge ostvarile laganu pobjedu protiv Turbine

Rukometašice Sloge su u subotu, na domaćem parketu u Gornjem Vakufu ostvarile laganu pobjedu protiv Turbine iz Jablanice 32:27.

Bio je ovo susret u kom je trener Hadžiabdić dao priliku svim igračicama, te pokušao različite taktičke varijante za susrete koji slijede.

Najefikasnija je bila Amina Hadžiabdić sa sedam golova, zatim Amina Duratbegović sa šest golova, Ema Jareb je postigla pet, Aida Abazović četiri, a po tri gola Dalila Abazović i Larisa Burko. Ismihana Đelilhodžić je pogađača dva puta, te Emira Milanović i Dželila Zukić po jednom.

Naredno kolo Sloga gostuje kod prvoplasirane ekipe Hrasnice.

• Autor
Više...

Konačno odigran susret u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača večeras na svom parketu pobijedili Slogu iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja sa 22:20 u ponovljenom meču sedmog kola Premijer lige BiH.

Utakmica koja se igrala u nedjelju prekinuta je zbog kvara rasvjete, a uzrok tome bilo je veliko nevrijeme i grmljavina. Ipak, u dogovoru s oba kluba odlučeno je da se utakmica odigra večeras.

Izviđač je uspio da dođe do pobjede protiv Sloge koja je večeras pružila veoma dobar otpor. Ipak, gosti nisu imali snage za nešto više, te je domaći tim slavio sa 22:20. Izviđač je na poluvremenu imao prednost 11:9.

Domaće je do pobjede vodio Vedran Delić sa devet golova, dok je Domagoj Alilović upisao šest pogodaka. U ekipi Sloge istakao se Goran Biljaka sa šest golova, a po četiri su dodali Marijan Šaravanja i Ajdin Demirović.