FOTO: Očišćeni putevi u Gornjem Vakufu-Uskoplju

FOTO: Očišćeni putevi u Gornjem Vakufu-Uskoplju

By / Gornji Vakuf-Uskoplje / četvrtak, 22 Februar 2018 16:24

Već nekoliko zadnjih dana na području općine Gornji Vakuf-Uskoplje svakodnevno pada snijeg. S obzirom da naša općina ima oko 200 km puteva i ulica, pitali smo nadležne organe, ko je nadležan za čišćenje trotoara duž magistralnog puta M16.2. Odgovor koji smo dobili je da čišćenje magistralne ceste i trotoara duž iste nije u nadležnosti Općine, već da trotoare kao i magistralu čiste Ceste Federacije BiH.

Da bismo se uvjerili u prohodnost lokalnih puteva uputili smo se na teren te smo zabilježili očišćene ceste, te s obzirom na dužinu puteva koje treba očistiti (oko 200 kilometara) iste su brzo očišćene.

Također, saznali smo da za razliku od drugih općina, koje samo čiste gradske ulice i pojedine puteve prema selima, u našoj općini u planu je čišćenje svih puteva prema svim naseljenim mjestima, te da zbog dužine od oko 200 km, iste nisu u mogućnosti očistiti u prvim satima kada pada snijeg.

Oznake

Autor

Uredništvo

Uredništvo

gornjivakuf-x.com

Please publish modules in offcanvas position.