FOTO: U Općini Gornji Vakuf-Usk. potpisani ugovori o obavljanju pripravničkog staža bez zasnivanja radnog odnosa

FOTO: U Općini Gornji Vakuf-Usk. potpisani ugovori o obavljanju pripravničkog staža bez zasnivanja radnog odnosa

By / Gornji Vakuf-Uskoplje / srijeda, 30 Septembar 2020 18:08

Danas je u Centru za obrazovanje, sport i kulturu Općine Gornji Vakuf- Uskoplje načelnik Općine potpisao ugovor sa predstavnicima Federalnog ministarstva za pitanja raseljenih osoba i izbjeglica, prema kojem će pet kandidata sa područja naše Općine imati priliku završiti stručno osposobljavanje u općini Gornji Vakuf-Uskoplje.

Radi se o Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža sa ili bez zasnivanja radnog odnosa, kojeg realizuje ovo ministarstvo.

Tom prilikom pored naše Općine ceremoniji potpisivanja Ugovora prisustvovalo je 7 poslodavaca i 35 kandidata iz tri kantona i to: Srednjobosanskog, Unsko-sanskog i Kantona 10. Pored Općinskog načelnika, iz našeg grada se prijavio još jedan poslodavac, JU Dječiji vrtić „Zvončić“, koji je na stručno osposobljavanje primio dva kandidata.

Autor

Uredništvo

Uredništvo

gornjivakuf-x.com

Please publish modules in offcanvas position.